Sposób na tanie strony WWW

tworzenie stron www

12 stycznia 2016 - Sposób na tanie strony WWW

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej nikogo nie dziwi. Praktycznie każda firma, instytucja publiczna ma dziś własną witrynę. Posiadaczami strony internetowej są również celebryci i osoby prywatne. Dzisiaj kto chce – może mieć własną stronę WWW. Skoro jest to tak popularne a firm specjalizujących się w tej branży jest gromna ilość nasuwa się pytanie – czy jest to drogie i czy jest sposób na tanią stronę?

Tak – budowa profesjonalnej strony internetowej to spory wydatek. TAK – jest sposób na tanią stronę WWW! Jaki to zatem sposób? Odpowiedź jest bardzo prosta. Chcąc ograniczyć wydatki musimy zastanowić się na czym możemy zaoszczędzić i skrupulatnie się tego trzymać. Poniżej lista elementów, które składają się na koszt budowy kompletnej strony WWW.

1. Projekt graficzny – im bardziej zaawansowany projekt, tym dłużej potrwa jego późniejsze wdrożenie.
2. Struktura strony, czyli wszystko to, co pokazujemy podzielone na odpowiednie pod strony.
3. Niestandardowe rozwiązania takie jak integracja ze sklepem, czy zewnętrznym systemem CRM.
4. Wybór platformy i środowiska w którym zostanie zakodowana nowa strona WWW.
5. Wybór serwera (miejsce, gdzie fizycznie znajdują się pliki strony) dla nowo tworzonej witryny
6. Wybór firmy, która będzie odpowiedzialna za poprawne wykonanie projektu.

Jak więc możemy zaoszczędzić?

1. Wybierając rozwiązania darmowe i ogólnodostępne (WordPress, Joomla, Drupal etc) otrzymamy gotowy system CMS, który jest znany przez projektantów na całym świecie a przez to jego wdrożenie jest tanie.

2. Zamiast dedykowanego projektu graficznego możemy poświęcić trochę czasu, usiąść do komputera i poszukać w sieci ciekawego a czasami nawet darmowego „szablonu”, który będzie zgdony z CMS, na którym chcemy zbudować nową stronę WWW. Jest wiele serwisów, które oferują profesjonalne szablony stron WWW a wiele z nich oferuje gotowe szablony jest zupełnie za darmo.

3. Wybrać odpowiednią firmę wykonwaczą, która podejmie się wyzwania i wdroży wybrany przez Państwa projekt.

Oczywiście są i wady takiego rozwiązania, ale jest to temat na oddzielną dyskusję.

Doskonale rozumiemy, że każdy ma inne potrzeby, dlatego ostateczną decyzję o słuszności budowy strony na szablonie musicie podjąć Państwo sami… lub zapytać specjalistów, którzy chętnie pomogą i doradzą najlepsze rozwiązanie.